Marwen

Mocnym atutem naszej firmy jest profesjonalny montaż kamienia naturalnego.

Jeżeli szukacie Państwo sprawdzonej firmy, która posiada wieloletnie doświadczenie w montażu kamienia naturalnego oraz udziela gwarancji na wykonaną usługę, zapraszamy do nas. Służymy fachowym doradztwem technicznym w zakresie budowlanych usług kamieniarskich.

Dysponujemy ekipami montażowymi specjalizującymi się w montażach wszelkiego rodzaju realizacji, takich jak: klatki schodowe – parapety wewnętrzne i zewnętrzne, elewacje budynków, blaty kuchenne i łazienkowe, okładziny kamienne kominków i saun, posadzki, okładziny ścian oraz nietypowe elementy wystroju wnętrz według indywidualnych projektów Klienta. Kompleksowo realizujemy całe pomieszczenia w kamieniu naturalnym, na przykład łazienki, hole, kuchnie itp.

Realizujemy również projekty na zewnątrz budynków, między innymi: wejścia i tarasy, elementy kamienne ogrodzeń, podjazdy, ścieżki komunikacyjne, fontanny itp. Nasi montażyści są w stanie sprostać wszelkim wyzwaniom związanym z montażem kamienia – niezależnie od złożoności danego projektu i zawsze zgodnie z zasadami sztuki kamieniarskiej.

Członkowie ekip montażowych to osoby z wieloletnim stażem pracy przy montażu wyrobów kamiennych, co jest naszym głównym atutem.

Do prac montażowych stosujemy profesjonalne, odpowiednio dobrane materiały (spoiwa, kleje), które są wyselekcjonowane w zależności od rodzaju kamienia oraz miejsca jego montażu.

Specjalizujemy się również w mocowaniu elementów kamiennych na tzw. suchy montaż. Technologia suchego montażu polega na mocowaniu kamienia do ścian budynku przy zastosowaniu odpowiednich kotew, bez użycia jakichkolwiek mas wiążących między kamieniem a ścianą. Jedynym elementem spinającym obydwie płaszczyzny jest kotwa. Dzięki naturalnemu wietrzeniu jest odporna na erozję. Metoda ta pozwala na całkowite wyeliminowanie wykwitów z podłoża na elewacje, daje możliwość bardzo dobrego ocieplenia ścian budynku warstwą materiału izolacyjnego w strefie pomiędzy elewacją a zewnętrzną płaszczyzną ścian. Tak wykonana elewacja zabezpiecza przed bezpośrednim działaniem opadów atmosferycznych oraz ułatwia dyfuzję pary wodnej od wewnątrz na zewnątrz ściany przez okładzinę kamienną. Elementy kotwiące wykonane ze stali nierdzewnej kwasoodpornej nie ulegają erozji i są odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Rozwiązanie to stosujemy w przypadku montażu kamienia do ścian ocieplonych wełną mineralną lub styropianem. W takim przypadku nie ma możliwości przyklejenia okładziny kamiennej bezpośrednio do muru, a przymocowanie jej chociażby do styropianu mogłoby spowodować jego rozwarstwienie i oderwanie się elementu.

Rozwiązanie to jest również wskazane przy mocowaniu kamienia powyżej 2 metrów wysokości. Wykonana w ten sposób okładzina jest bezpieczniejsza i nie stwarza ryzyka uszkodzenia.

W naszej wieloletniej praktyce montażu kamienia elewacyjnego stosowaliśmy kilka systemów kotwiących, między innymi: kotwy klasyczne, rurowe i regulowane. Wykorzystujemy również konstrukcje rusztów elewacyjnych, które umożliwiają montaż kamienia na ścianach nieprzystosowanych, pochyłych i nieregularnych.

Dzięki takiej technologii płytami kamiennymi można pokryć praktycznie każdą ścianę.