Marwen

Schody z kamienia – ale jakie?

Marmurowe, granitowe, a może jeszcze inne? Wybierając schody z naturalnego kamienia mamy do wyboru sporo propozycji, a ponieważ jest to zakup wymagający sporych nakładów finansowych, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Najważniejszą w tym przypadku kwestią będzie dobranie materiału do przeznaczenia, ponieważ to, co doskonale sprawdzi się wewnątrz, niekoniecznie będzie dobrym wyborem na zewnątrz.

Marmur i granit – poznaj różnicę

Idealny na podłogi, ściany wewnętrzne i elewacje, parapety czy schody. Naturalny kamień to praktyczny, ponadczasowy i charakteryzujący się znakomitymi walorami wizualnymi surowiec. Nic dziwnego, że jest tak chętnie wykorzystywany m.in. do wykańczania budynków mieszkalnych i komercyjnych. Choć na rynku dostępnych jest wiele gatunków kamienia, to z pewnością do najpopularniejszych należą marmur oraz granit. Czym się różnią i w jakich zastosowaniach sprawdzają się najlepiej?

Elewacje wentylowane ze spieku w nowoczesnych domach mieszkalnych

Nowoczesne, odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i wyróżniające się nieprzeciętnymi walorami wizualnymi. Elewacje wentylowane ze spieku kwarcowego to opcja, która obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem, co w zasadzie nie zaskakuje.

Arabescato

Spieki kwarcowe – co to jest?

Charakteryzuje się wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników mechanicznych, biologicznych oraz atmosferycznych, a przy tym fenomenalnie prezentuje się zarówno we wnętrzach, jak i użyty jako wykończenie elewacji budynków.

Jak dobrze dobrać wzór parapetu wykonanego z marmuru lub granitu?

Kamień naturalny jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie, a po ten wyjątkowy surowiec chętnie sięgamy przede wszystkim na etapie wykańczania wnętrz. Marmur oraz granit, które niezmiennie od lat cieszą się popularnością wśród Klientów, świetnie sprawdzają się między innymi jako materiał na parapety wewnętrzne.

Blend Grigio

Blaty kamienne – jakie wybrać do kuchni?

Z marmuru, granitu, a może ze spieku? Wybór blatu kuchennego z kamienia naturalnego wbrew pozorom nie jest taki prosty. Musimy bowiem wziąć pod uwagę kilka kluczowych dla efektu końcowego aspektów. Poniżej prezentujemy wskazówki, dzięki którym podjęcie decyzji powinno stać się znacznie łatwiejsze.