Marwen

Jak dobrze dobrać wzór parapetu wykonanego z marmuru lub granitu?

Kamień naturalny jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie, a po ten wyjątkowy surowiec chętnie sięgamy przede wszystkim na etapie wykańczania wnętrz. Marmur oraz granit, które niezmiennie od lat cieszą się popularnością wśród Klientów, świetnie sprawdzają się między innymi jako materiał na parapety wewnętrzne.

Blend Grigio

Blaty kamienne – jakie wybrać do kuchni?

Z marmuru, granitu, a może ze spieku? Wybór blatu kuchennego z kamienia naturalnego wbrew pozorom nie jest taki prosty. Musimy bowiem wziąć pod uwagę kilka kluczowych dla efektu końcowego aspektów. Poniżej prezentujemy wskazówki, dzięki którym podjęcie decyzji powinno stać się znacznie łatwiejsze.

Granit czy spiek kwarcowy – co wybrać na blat kuchenny?

Urządzanie kuchni wiąże się z koniecznością dobrania takich elementów wyposażenia, które nie tylko będą przyciągały uwagę swoimi walorami wizualnymi, ale też nie będą ograniczały funkcjonalności pomieszczenia. Wybór odpowiednich materiałów pozwoli na uzyskanie ponadczasowego charakteru wnętrza i sprawi, że spędzanie czasu w kuchni będzie po prostu przyjemne. Na co więc się zdecydować?

Arabescato

Spiek kwarcowy jako nowoczesne rozwiązanie na blat kuchenny

Najnowsze trendy w aranżacjach kuchennych w zasadzie nie pozostawiają wątpliwości. Przestrzenie, z których na co dzień korzystamy, powinny być funkcjonale i urządzone z dbałością o szczegóły, z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów w kolorach inspirowanych naturą. Nie dziwi więc fakt, że projektanci z takim entuzjazmem podeszli do blatów wykonywanych ze spieku kwarcowego – surowca, który w branży wyznacza od niedawna zupełnie nową jakość.

Specyfika aglomarmuru i jego zastosowanie

Kamień jest coraz częściej wykorzystywany w naszych domach i mieszkaniach. Parapety, blaty, posadzki czy schody z kamienia są nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne, a ich zastosowanie może podnieść wartość nieruchomości. Na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych rodzajów kamienia, w tym m.in. aglomarmur. Jest to konglomerat

Zastosowanie onyksu w aranżacji wnętrz mieszkalnych

Onyks to kamień naturalny, który prezentuje się niezwykle dekoracyjnie i efektownie. Nawet niewielki element wykonany z onyksu będzie stanowić bardzo ciekawą ozdobę w każdym wnętrzu. W domach i mieszkaniach można wykorzystać go do aranżacji salonu, przedpokoju, sypialni czy łazienki.