Marwen
Arabescato

Spiek kwarcowy jako nowoczesne rozwiązanie na blat kuchenny

Najnowsze trendy w aranżacjach kuchennych w zasadzie nie pozostawiają wątpliwości. Przestrzenie, z których na co dzień korzystamy, powinny być funkcjonale i urządzone z dbałością o szczegóły, z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów w kolorach inspirowanych naturą. Nie dziwi więc fakt, że projektanci z takim entuzjazmem podeszli do blatów wykonywanych ze spieku kwarcowego – surowca, który w branży wyznacza od niedawna zupełnie nową jakość.

Specyfika aglomarmuru i jego zastosowanie

Kamień jest coraz częściej wykorzystywany w naszych domach i mieszkaniach. Parapety, blaty, posadzki czy schody z kamienia są nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne, a ich zastosowanie może podnieść wartość nieruchomości. Na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych rodzajów kamienia, w tym m.in. aglomarmur. Jest to konglomerat

Zastosowanie onyksu w aranżacji wnętrz mieszkalnych

Onyks to kamień naturalny, który prezentuje się niezwykle dekoracyjnie i efektownie. Nawet niewielki element wykonany z onyksu będzie stanowić bardzo ciekawą ozdobę w każdym wnętrzu. W domach i mieszkaniach można wykorzystać go do aranżacji salonu, przedpokoju, sypialni czy łazienki.

Blaty granitowe

Główne zalety kuchennych blatów granitowych

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się blaty kuchenne wykonane z kamieni naturalnych. Kamieniem, który idealnie sprawdza się jako blat kuchenny, jest granit. Jakimi zaletami wyróżniają się blaty granitowe i dlaczego warto je zastosować w kuchni?