Marwen
Arabescato

Najnowsze trendy w aranżacjach kuchennych w zasadzie nie pozostawiają wątpliwości. Przestrzenie, z których na co dzień korzystamy, powinny być funkcjonale i urządzone z dbałością o szczegóły, z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów w kolorach inspirowanych naturą. Nie dziwi więc fakt, że projektanci z takim entuzjazmem podeszli do blatów wykonywanych ze spieku kwarcowego – surowca, który w branży wyznacza od niedawna zupełnie nową jakość.

Spiek kwarcowy – wyjątkowy materiał dla wymagających Klientów

Choć blaty kuchenne wykonywane ze spieku kwarcowego nadal są pewną nowością na rynku, to z roku na rok stają się propozycją coraz częściej rozważaną i wybieraną przez Inwestorów. Obecnie stanowią bardzo dobrą alternatywę dla granitu, drewna oraz różnego rodzaju płyt, i to nie tylko ze względu na swoje wyjątkowe właściwości użytkowe, ale również z uwagi na walory wizualne. Klienci w szczególności doceniają spektakularnie przenikające się barwy, ciekawe użylenie oraz szeroką paletę kolorystyczną, w której znajdziemy również najpopularniejsze w ostatnim czasie odcienie szarości oraz bieli, niewystępujące w przypadku granitu.

Nowoczesny blat kuchenny ze spieku kwarcowego – zalety

Pozyskiwany w procesie wypalania mieszanki naturalnych składników (m.in. minerałów i barwników) spiek kwarcowy, jest surowcem charakteryzującym się współczynnikiem twardości na poziomie 6-7 w skali Mohsa, co jest równoznaczne z wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, nie wykazuje też dużej absorpcyjności – dzięki temu powierzchnię znaczniej łatwiej utrzymać w czystości, a trwałych przebarwień nie trzeba się tak bardzo obawiać. Kolejnym atutem jest lekkość i podatność na obróbkę. To eliminuje konieczność montażu solidnych podpór podtrzymujących konstrukcję blatów kuchennych. Ponadto, płyty produkowane są w dużych rozmiarach, a poszczególne elementy można w niewidoczny sposób połączyć w monolity, co w rezultacie daje świetne efekty wizualne.

Podsumowując, wszystkie wymienione właściwości są bardzo pożądane w przypadku nowoczesnych blatów kuchennych, które stanowią przede wszystkim stanowisko codziennej pracy. I choć jest to rozwiązanie wymagające zaangażowania większych środków finansowych – z pewnością będzie bardzo dobrą inwestycją.