Marwen

Kamień jest coraz częściej wykorzystywany w naszych domach i mieszkaniach. Parapety, blaty, posadzki czy schody z kamienia są nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne, a ich zastosowanie może podnieść wartość nieruchomości. Na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych rodzajów kamienia, w tym m.in. aglomarmur. Jest to konglomerat cechujący się bardzo dobrymi właściwościami, dlatego też stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego marmuru. Jest elegancki, higieniczny i umożliwia bezspoinowe łączenie elementów. Można go wykorzystać na różnorodne sposoby, np. do stworzenia blatów, schodów, parapetów.

Co to jest aglomarmur?

Aglomarmur to konglomerat syntetyczny, składający się w ok. 90-95% z kruszonego marmuru, a w ok. 5-10% z żywicy poliestrowej, która pełni rolę spoiwa. Jest to wysokiej jakości materiał, stworzony z odpowiednio wyselekcjonowanych odłamków marmuru. Wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami fizyczno-mechaniczne, porównywalnymi z marmurem, i doskonale sprawdza się w domowym zastosowaniu. Jest wytrzymały, odporny na szkodliwe czynniki, takie jak np. urazy mechaniczne (zarysowania, ścieranie), przebarwienia, działanie wysokich i niskich temperatur. Dzięki zastosowaniu żywicy jest kamieniem mniej kruchym niż granit czy marmur. Co więcej, cechuje się gładką powierzchnią i nie pochłania wody, dzięki czemu można go bez żadnego problemu utrzymać w czystości i dobrym stanie.

Ostateczny kształt aglomarmuru zależy przede wszystkim od producenta. Podczas jego produkcji można zastosować dowolny pigment, dzięki czemu elementy wykonane z aglomarmuru cechują się różnorodnymi barwami.

Zastosowanie aglomarmuru w domu lub mieszkaniu

Zastosowanie aglomeratu w domu lub mieszkaniu to zdecydowanie dobry pomysł. Chcesz wprowadzić do swoich wnętrz kamień, a jednocześnie nie jesteś przekonany do właściwości marmuru, aglomerat z pewnością spełni twoje oczekiwania. Jest to konglomerat odporny na działanie czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych, i wytrzymały, więc bardzo trudno ulega zniszczeniu czy zadrapaniom. Z powodzeniem można go zastosować do wykończenia schodów czy blatów kuchennych, które są intensywnie użytkowane na co dzień. To jeden z nielicznych materiałów, które są w stanie wytrzymać działanie różnorodnych czynników, zachowując przy tym swój doskonały wygląd przez lata.